grunex

Tiskové zprávy BenQ

BenQ uvádí 4K UHD projektor s HDR a certifikací THX HD display

Praha 7. 6. 2018 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a přední výrobce DLP projektorů, uvádí na trh nový model pro domácí kino W11000H. Projektor navazuje na předchůdce W11000 a nabízí vysoké rozlišení 4K s reálnou reprodukcí 8,3 miliony pixelů, prestižní certifikaci THX HD Display a inovaci v podobě vysokého dynamického rozsahu obrazu HDR.

„BenQ vylepšuje současnou vlajkovou loď mezi 4K projektory pro domácí kino o model W11000H s HDR technologií,“ konstatuje Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Vychází ze stejné technologie, jakou používá 100 % světových sálů IMAX a poskytuje tak neuvěřitelných 8,3 milionu pixelů a THX HD Display certifikaci.”

Prémiová kvalita 4K HDR obrazu

Integrace HDR významně zvyšuje svítivost a kontrastní poměr pro zvýraznění přechodů a jemných detailů. Vylepšená funkce 3D projekce doplněná o automatickou optimalizaci HDR s mapováním přirozených tónů barev přináší realistický obraz a intenzivní filmový zážitek.

BenQ W11000H využívá pokročilého DLP 4K UHD DMD čipu s XPR technologií, díky kterému produkuje skutečné rozlišení 3840 x 2160 pixelů s celkovým počtem takřka 8,3 milionu obrazových bodů. Vysoce optimalizovaný optický systém využívá celkem 14 prvků, systém „true zoom“ a speciální čočky s nízkým rozptylem pro dosažení maximálně přesného zobrazení.

Obraz je dále podpořen vysokým nativním ANSI kontrastním poměrem, technologiemi Active Iris, Dynamic Black, Smart Eco a CinemaMaster.

Certifikace THX

Získání certifikace THX vyžaduje analýzu desetinásobného množství dat a sedminásobného úsilí a zdrojů pro zajištění precizních barev a nastavení hodnot gamma než je tomu u standardu Rec. 709. Nový model BenQ W11000H podstoupil více než 200 laboratorních testů pokrývajících stovky měřených dat pro dodržení striktních pravidel THX certifikace pro přesnost barev, hodnot gamma, teplotu barev, uniformitu obrazu a vysoký přirozený kontrast.

K dispozici je předkalibrovaný THX Mode poskytující autentickou reprodukci filmového obrazu takového, jaký zamýšleli sami tvůrci obsahu.

Variabilita v prostoru a účinné chlazení

Design projektoru je vytvořen s důrazem na účinné chlazení, kterého je dosaženo nasáváním chladného vzduchu přes komoru v levé části, vedením přes vnitřní oblast a následným vývodem teplého vzduchu pravým předním panelem.

Projektor vyniká také flexibilní instalací, nabízí 1,5násobný zoom, horizontální i vertikální korekci obrazu a snadno dostupné porty.

Domácí filmový projektor BenQ W11000H je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 149 990 Kč s DPH v České republice a 5839 euro s DPH na Slovensku.

Pro více informací navštivte www.BenQ.cz

Poznámky pro editory:

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží - životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.