grunex

Tiskové zprávy BenQ

Nové business projektory BenQ řady S7

Praha 18. 10. 2017 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a přední výrobce DLP projektorů, uvádí na trh čtveřici nových projektorů SX751, SW752, SH753 a SU754. High-end modely určené pro business segment nabízí svítivost až 4700 ANSI lumenů, rozlišení až WUXGA 1920 x 1200 pixelů, vysokou flexibilitu instalace a mnoho užitečných funkcí.

Všechny nové modely sdružují integrované funkce. Díky vylepšením jako je korekce obrazu Corner Fit, resp. 2D keystone nebo nastavitelnému 1,5x velkému zoomu poskytují mimořádnou volnost při instalaci projektorů v prostoru. Projekce 120palcového obrazu je umožněna ze vzdálenosti od 3,8 m do 5,7 m. Flexibilitu projektorů doplňuje také podpora bezdrátového přenosu pomocí volitelných zařízení BenQ QCast Wi-Fi dongle či unikátního BenQ InstaShow, řešení nevyžadující žádný přídavný software.

Projektory lze ovládat přes síť typu LAN a kontrolovat nebo automatizovat zobrazovaný obsah pomocí MDA (Multiple Display Administrator). Klasickou konektivitu reprezentují dva porty HDMI (resp. jeden sdílený MHL), D-Sub, USB Type-A, USB mini-B a další video a audio konektory.

DLP technologie integrovaná v projektorech využívá odolný optický systém uzavřený v maximálně utěsněném šasi tak, aby bylo zabráněno vstupu prachu a tím degradaci obrazu. Tento fakt společně s účinným chlazením a technologií SmartEco zachovává vysokou kvalitu obrazu po desítky let, resp. prodlužuje životnost lampy projektorů na tisíce hodin provozu.

Hlavní specifikace jednotlivých modelů:

  • BenQ SX751 – rozlišení 1024 x 768 pixelů, poměr stran 4:3, svítivost 4300 lumenů
  • BenQ SW752 – rozlišení 1280 x 800 pixelů, poměr stran 16:10, svítivost 4700 lumenů
  • BenQ SH753 – rozlišení 1920 x 1080 pixelů, poměr stran 16:9, svítivost 4300 lumenů
  • BenQ SU754 – rozlišení 1920 x 1200 pixelů, poměr stran 16:10, svítivost 4700 lumenů
 

BenQ SX751 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 26 990 Kč s DPH v České republice a 1030 euro s DPH na Slovensku.

BenQ SW752 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 31 990 Kč s DPH v České republice a 1220 euro s DPH na Slovensku.

BenQ SH753 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 38 990 Kč s DPH v České republice a 1490 euro s DPH na Slovensku.

BenQ SU754 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 43 990 Kč s DPH v České republice a 1680 euro s DPH na Slovensku.

Pro více informací navštivte www.BenQ.cz

Poznámky pro editory:

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží - životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.