grunex
Tiskové centrum NVIDIA

Společnost NVIDIA vytvořila v roce 1999 technologii GPU, čímž nastartovala rozvoj počítačové herní zábavy, redefinovala moderní počítačovou grafiku a přinesla revoluci do oblasti paralelních výpočtů. V nedávné době pomohly GPU jednotky strojového učení vývoji moderní umělé inteligence – nové počítačové éry – kdy je GPU přímo mozkem počítačů, robotů a samořiditelných aut, která dokáží vnímat okolní prostředí a porozumět mu. Více informací naleznete na stránce www.nvidia.com.

tz

Tiskové
zprávy

fotky

Fotogalerie

grafika

Grafické
podklady

data

Informace
k produktům

kontakt

Kontakt

Tiskové zprávy NVIDIA

Hraní ve 4K na dosah a s ním nové tituly podporující DLSS

Praha 14. 9. 2018 – Společnost NVIDIA informuje o blížící se dostupnosti grafických karet GeForce RTX, které přinesou výkon pro nejnáročnější moderní hry s přelomovým nastavením ve vysokém rozlišení. Zároveň upozorňuje na dalších 9 titulů podporujících DLSS.

Naštěstí pro hráče jsou monitory se 4K rozlišením cenově dostupnější. Letmý pohled na trh ukazuje několik 4K monitorů za startovací cenu pohybující se okolo 6500 Kč. Co kdysi stálo několik desítek tisíc korun je nyní na dosah ruky milionu hráčů.

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti NVIDIA Jensen Huang mluvil o tomto tématu na přednášce na veletrhu GTC Japan v Tokiu. V dramatickém 2hodinovém představení před 4000 návštěvníky porovnával bezprecedentní schopnosti grafických karet postavených na architektuře Turing s předchozími generacemi Pascal (řada 10xx) a Maxwell (řada 9xx).

Popsal jaký vliv má Turing na vylepšení výkonu díky platformě Deep Learning Super Sampling dostupné prostřednictvím grafických karet GeForce RTX. DLSS využívá výkon Tensor jader a aplikuje hloubkovou analýzu a umělou inteligenci do vykreslovacích technik. Výsledkem jsou ostré scény ve hře dosažené 2x rychleji v porovnání s předchozí generací grafických karet využívajících dnes již běžné anti-aliasing techniky úpravy obrazu.

V návaznosti na blížící se dostupnost grafických karet GeForce RTX naplánované na příští týden bylo oznámeno 9 nových titulů podporující platformu Deep Learning Super Sampling (DLSS) což doplňuje 16 již oznámených a celkový seznam tak nyní čítá 25 her využívající tuto technologii.

Mezi nově 9 nových her patří:

  • Darksiders III od Gunfire Games / THQ Nordic
  • Deliver Us The Moon: Fortuna od KeokeN Interactive
  • Fear the Wolves od Vostok Games / Focus Home Interactive
  • Hellblade: Senua's Sacrifice od Ninja Theory
  • KINETIK od Hero Machine Studios
  • Outpost Zero od Symmetric Games / tinyBuild Games
  • Overkill's The Walking Dead od Overkill Software / Starbreeze Studios
  • SCUM od Gamepires / Devolver Digital
  • Stormdivers od Housemarque

 

Více informací a zajímavé herní trailery jsou dostupné v oficiální novince https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-dlss-new-games-september-2018/