grunex

Tiskové zprávy Grunex

Agentura Grunex koupila herní portál Hrej.cz

4. 2. 2019 – Agentura Grunex, specializující se na marketingové a PR aktivity se zaměřením na počítačové hráče a eSport, koupila od společnosti Xzone přední český herní portál Hrej.cz. Touto akvizicí, která patří mezi největší herní mediální transakce za několik posledních let, zdvojnásobuje dosah vlastního portfolia herních médií s cílem umožnit klientům přesnější a komplexnější kampaně. Cena akvizice nebyla oznámena.

Grunex patří již deset let mezi přední subjekty v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a eSportu. Jeho dosavadní portfolio obsahovalo vlastní herní weby s návštěvností přibližně 150 tisíc unikátních hráčů měsíčně, širokou škálu facebookových stránek s 500 tisíci fanoušky a také podíl v herním pořadu Re-Play na televizním kanálu Prima COOL. Nejnovější přírůstek v podobě portálu Hrej.cz více než zdvojnásobuje dosah jeho herních webů.

„Hraní her pro zábavu i eSport je v České republice i na Slovensku soustavně na vzestupu, čehož si přirozeně všímají také naši klienti z oblasti IT, ale i mimo ni. Abychom jim mohli nabídnout opět kvalitnější zacílení a větší komplexnost kampaní, rozhodli jsme se pro další herní akvizici,“ říká Martin Liberský, majitel agentury Grunex, a dodává: „Portál Hrej.cz se 180 tisíci unikátními návštěvníky měsíčně přitom ideálně doplňuje naše dosavadní mediální portfolio a opět upevňuje naši pozici tuzemské jedničky v oblasti počítačové herní zábavy.“  

Grunex plánuje portál Hrej.cz dále intenzivně rozvíjet, přičemž jedním z prvních kroků bude příprava responzivní verze webu pro uživatele přistupujících z mobilních platforem. „Cílem je naplnit veškerá očekávání z pohledu klientů i hráčů a to zejména postupnými inovacemi, při zachování toho nejlepšího z dosavadního fungování webu, včetně stávající zkušené redakce,“ dodává Liberský.

Společník a jednatel Jiří Pospíšil, jenž je odpovědný za mediální divizi v Xzone, k prodeji Hrej.cz řekl: „Rok 2019 bude pro Xzone přelomový. Pro naše zákazníky chystáme plno nových projektů, a jelikož se magazínu Hrej.cz z kapacitních důvodů nebudeme moci věnovat s takovou péčí, jakou by si zasloužil, rozhodli jsme se najít vhodného a zkušeného partnera, jenž by Hrej.cz dokázal dále rozvíjet. Jsem moc rád, že se nám to povedlo a že se magazín dostává do zkušených rukou silného týmu. S magazínem Hrej.cz budeme určitě v úzké spolupráci i nadále a těšíme se na jeho budoucí vývoj.“

Poznámky pro editory: 

O agentuře Grunex

Agentura Grunex poskytuje marketingové a PR služby se specializací na klienty zaměřené na cílovou skupinu počítačových hráčů. Provozuje také významná lokální herní média, jako například e-sport portál Grunex.com, herní portál Hrej.cz, největší tematické tuzemské komunitní portály TryHard.cz a Dota2.cz a také řadu herních facebookových stránek a skupin. Od roku 2016 spoluvlastní televizní herní pořad Re-Play. Celkový měsíční zásah agentury je přes 330 tisíc unikátních hráčů na vlastních herních portálech a přes 550 tisíc hráčů na herních facebookových stránkách a skupinách. V posledních letech se zaměřuje také na gamingové a eSport projekty v online i offline podobě.

O společnosti Xzone

Xzone je největší internetový obchod s videohrami v České republice, kde má 5 poboček. Na trhu působí od března roku 2001, kdy pomáhal utvářet herní trh v ČR. Svoji pobočku má také na Slovensku, kde se řadí mezi největší online obchody. V současné době se soustředí na rozvoj svého portfolia i mimo maloobchod. Podporuje vývoj her, vytváří fyzické edice a rozvíjí produkci herních předmětů a merchandise.