grunex

Tiskové zprávy BenQ

Monitor BenQ SW321C získal certifikaci TÜV Rheinland

Panel vybavený Advanced Reflectionless Technology (A.R.T.) garantuje profesionálním fotografům vynikající vlastnosti v různých světelných podmínkách díky Anti-Glare a Anti-Reflection

Taipei, Taiwan, 15. 12. 2022 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel profesionálních zobrazovacích technologií a zařízení, upozorňuje na zisk certifikátu TÜV Rheinland pro monitor BenQ SW321C. Model ze série PhotoVue, určené profesionálním fotografům a video editorům, ji obdržel za vynikající antireflexní vlastnosti a touto certifikací se pyšní jako vůbec první monitor na světě.

„Náš monitor SW321C využívá A.R.T panel, který splňuje certifikaci TÜV Rheinland. Stal se tak prvním monitorem, který profesionálům nabízí displej eliminující nepříjemné odlesky a odrazy světla tak, aby se zážitek pohledu na monitor maximálně přiblížil pohledu na fyzickou fotografii na papíru,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Exkluzivní software BenQ Paper Color Sync minimalizuje odlišnosti, resp. dosahuje vynikající přesnosti barev při porovnání mezi obrazovkou a výsledným tiskem.“

Technologie A.R.T., vyvinutá předním výrobcem panelů AUO Corporation, poskytuje realistický, čistý obraz, zatímco jeho povrchová úprava s antireflexními vlastnostmi má pozitivní vliv na ochranu očí a pohodlí při práci za různých světelných podmínek. Právě tyto vlastnosti vedly k zisku certifikace TÜV Rheinland, předního světového garanta.

Na základě mnoha přísných mezinárodních norem, včetně těch pro kontrolu povrchu obrazovky, testování odlesků a odrazů světla, certifikace TÜV Rheinland Anti-Reflection oceňuje vynikající vlastnosti monitoru SW321C zejména v oblasti Ambient Contrast Ratio (ACR), který zajišťuje profesionální kvalitu obrazu a vynikající barevný kontrast při intenzivním okolním osvětlení, resp. různých zdrojích světla.

Monitor je vybaven technologií AQCOLOR zaručující maximální přesnost a konzistentnost barev na celé ploše obrazovky. Integrovaný A.R.T. panel, a s tím spojený a certifikovaný zobrazovací výkon, dále umocňuje technologie BenQ Paper Color Sync přibližující pohled na obrazovku reálnému pohledu na výsledný tisk.

BenQ také dopředu avizuje, že se chystá v budoucnu navázat na SW321C a A.R.T. panel využívat ve všech dalších připravovaných modelech určených pro tento segment.

BenQ SW321C je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 45 990 Kč s DPH v Česku a 1880 euro s DPH na Slovensku.

Více informací o monitorech ze série PhotoVue, určené profesionálům, najdete zde a podrobné informace o technologii Paper Color Sync zde